Un e-mail distanță față de cetățeni

Începând de astăzi, Primăria municipiului Giurgiu vine în sprijinul cetățenilor, punându-le la dispoziție adresa de e-mail petitiiprimariagiurgiu@gmail.com pentru a aduce la cunoștința administrației locale toate problemele pe care aceștia le întâmpină.

În acest mod, primarul, dar și ceilalți factori de conducere vor putea să dispună și să transmită

direcțiilor competente sesizările primite, pentru a fi rezolvate într-un timp relativ scurt.

Pentru a trimite petiția, sesizarea sau reclamația dumneavoastră, trebuie să respectați următorii pași:

Numele complet, o adresă de corespondență și un număr de telefon sunt obligatorii pentru înregistrarea oficială a sesizării;

Explicați problema într-o manieră cât mai simplă și clară și inserați, dacă aveți posibilitatea, fotografii ;

După ce ați redactat sesizarea, o puteți trimite către adresa de e-mail petitiiprimariagiurgiu@gmail.com.

Toate sesizările transmise corect vor fi aduse imediat la cunoștința factorilor de conducere pentru ca acestea să fie soluționate ( în funcție de natura problemei), cât mai rapid.

Ultima modificare: 19.05.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Giurgiuvenii care nu au avut ocazia să participe la noaptea muzeelor au șansa să viziteze cele trei expoziții până la sfârșitul lunii iunie